نحوه ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از موفق‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در سطح کشور است. این دانشگاه برای سهولت در رسیدگی به امور دانشگاهی و ارائه خدمات به دانشجویان نیازمند یک سایت جامع و هماهنگ است. دانشگاه آزاد باهدف یکپارچه‌سازی خدمات ارائه شده به دانشجویان، سایت آموزشیار دانشگاه آزاد را طراحی کرده است. این سایت امکانات مختلفی از جمله مشاهده لیست دروس ارائه شده، انتخاب واحد، پرداخت شهریه، مشاهده کارنامه و… را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

در حال حاضر سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور برطرف‌کردن نیاز دانشجویان به استفاده و بهره‌مندی از خدمات اینترنتی و آنلاین راه‌اندازی شده است. در این مقاله از سری مقالات همراهان فردا با ما همراه باشید تا به بررسی نحوه ورود به سامانه آموزشیار بپردازیم.

نحوه ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد چیست؟

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد باهدف ارائه و توزیع بهتر خدمات نوین آموزشی در جهت آسودگی و رفع نیازهای دانشجویان، اساتید و پرسنل این دانشگاه، بخش‌های مختلفی را برای عرضه خدمات آنلاین به دانشجویان در نظر گرفته است. با توجه به اعتبار مدرک دانشگاه آزاد امروزه بیش از 500 واحد دانشگاه آزاد در سراسر کشور در حال فعالیت هستند و هرساله تعداد زیادی از دانشجویان را پذیرش می‌کنند. به دلیل تعداد بالای دانشجویان و همچنین عدم اتلاف وقت و بهینه سازی امور دانشگاهی، سیستم آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است.

سامانه آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir به صورت هماهنگ و سیستماتیک بین تمام واحدهای دانشگاه آزاد راه‌اندازی شده است تا انجام امور آموزشی را برای دانشجویان و اساتید تسهیل کند. دانشجویان برای انجام فعالیت‌های مختلفی می‌توانند به این سایت مراجعه کنند. استفاده از سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند تا حد زیادی موجب صرفه‌جویی در زمان و سرعت بخشیدن به پیشبرد برنامه‌های دانشجویی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی شود. سایت آموزشیار دانشگاه آزاد با اهداف مختلفی ساخته شده است و امکانات گسترده و متنوعی را ارائه می‌دهد که برخی از این امکانات به شرح زیر است:

 • ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود
 • پرداخت شهریه
 • انتخاب واحد
 • دریافت تسهیلات
 • اعتراض به نمرات
 • دریافت کارت ورود به جلسه امتحان
 • امور فارغ‌التحصیلی
 • مشاهده لیست دروس
 • حذف و اضافه
 • حذف اضطراری
 • ارزشیابی اساتید
 • دریافت مجوز
 • مشاهده زمان برگزاری امتحانات

بخش‌های مختلف سایت آموزشیار

همان‌طور که گفتیم، سایت آموزشیار دانشگاه آزاد خدمات نوین آموزشی را به‌منظور ارائه خدمات نوین آموزشی به دانشجویان و اساتید ارائه می‌دهد. این سایت دارای بخش‌های مختلفی است و خدمات و امکانات متفاوتی را در اختیار دانشجویان دانشگاه آزاد قرار می‌دهد. پس از ورود به آدرس edu.iau.ac.ir، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز خواهد شد.

بخش های مختلف سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

در پایین صفحه (شماره 3) اطلاعات و راهنمایی‌های لازم برای استفاده از سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است. مراجعه‌کنندگان می‌توانند با کلیک بر روی هرکدام از گزینه‌های پشتیبانی آموزشیار و یا آدرس اینستاگرام با مسئولین مربوطه ارتباط برقرار و سؤالات خود را مطرح کنند.

نحوه ورود به سامانه آموزشیار

در قسمت دوم سایت آموزشیار دانشگاه آزاد (شماره 4) برای سهولت دسترسی کاربران و خدمات بیشتر، امکان دانلود و نصب برنامه‌های آیگپ و آموزشیار پلاس فراهم شده است. در قسمت بعد (شماره 5) راهنما و نحوه ورود به سامانه آموزشیار برای دانشجویان، اساتید، کارمندان و امکان تغییر رمز گنجانده شده است.

در قسمت سوم (شماره 6) این سایت، هریک از افراد با توجه به نقشی که دارند، می‌توانند با انتخاب گزینه مربوط به خود (اساتید، دانشجویان، پرسنل، پرسنل سازمانی)، وارد سامانه شوند.

در قسمت بعد که به‌منظور تسهیل امور دانشجویان جدیدالورود تعبیه شده است (شماره 7)، می‌توانید گزینه‌های پذیرش غیرحضوری پذیرفته شدگان، پذیرش غیرحضوری پذیرفته شدگان اتباع و ورود مستقیم به سیستم غیرحضوری با استفاده از شماره دانشجویی موقت را مشاهده کنید.

نحوه ورود به سامانه آموزشیار

دانشجویان، اساتید و پرسنل واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور در مقاطع و رشته‌های تحصیلی، باید به‌منظور طی‌کردن روند آموزشی، پژوهشی و مالی خود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه کنند. در ادامه به بررسی نحوه ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت مرحله‌به‌مرحله می‌پردازیم.

ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی  

دانشجویان برای ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد نام کاربری نیاز دارند که به ترتیب شامل کد واحد دانشگاهی و شماره دانشجویی است.

رمز ورود به سامانه به‌صورت پیش‌فرض شماره دانشجویی است که دانشجویان می‌توانند در صورت تمایل آن را تغییر دهند. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با دانلود برنامه آموزشیار، خدمات مربوط به امور دانشگاهی را بدون نیاز به مراجعه به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد با سرعت بیشتری انجام دهند.

مراحل ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

برای ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد دانشجویان باید ابتدا به سایت edu.iau.ac.ir مراجعه کرده و آیکون دانشجو را از میان گزینه‌های مختلف انتخاب کند.

مراحل ورود یه سایت آموزشیار

پس از کلیک بر روی آیکون دانشجو یک پنجره برای شما باز می‌شود که باید باتوجه‌به فرایند موردنظر خود یکی از گزینه‌های ورود دانشجویان (انتخاب واحد/حذف و اضافه)، ورود دانشجویان (پرداخت/سایر خدمات آموزشی)، ورود دانشجویان – نسخه جدید سامانه آموزشیار و راهنمای کاربری نسخه جدید – سامانه دانشجویی را انتخاب کنید.

مرحله دوم ورود به سایت آموزشیار

اکنون باید مقررات و شرایط دانشگاه آزاد اسلامی را مطالعه کرده و در صورت پذیرش، تیک مربوط به عبارت موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم را فعال و گزینه تأیید مطالب و ورود به سیستم را انتخاب کنید.

سامانه آموزشیار و مراحل ورود

در این قسمت پنجره دیگری در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد برای شما باز می‌شود که می‌توانید با بررسی مندرجات و تأیید آن‌ها گزینه تأیید مطالب و ورود به سیستم را انتخاب کنید.

تایید ورود به سیستم

در این قسمت می‌توانید با تکمیل اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی عبارت ورود به سیستم، وارد سایت آموزشیار دانشگاه آزاد شوید. برای تکمیل کادر نام کاربری به نوشتن @edu نیازی نیست و واردکردن کد واحد + شماره دانشجویی کافی است.

ورود یه سیستم آموزسیار دانشگاه آزاد

سپس باید رمز ارسالی یک‌بارمصرف را که از سوی پیام‌رسان آی گپ دریافت کرده‌اید وارد کنید و بر روی گزینه تأیید کلیک کنید. (در صورت عدم دسترسی به پیام‌رسان آی گپ می‌توانید از طریق لینک موجود در صفحه نسبت به نصب آن اقدام نمایید.) 

دریافت رمز یک بار مصرف جهت ورود

سپس می‌توانید با انتخاب و کلیک بر روی گزینه موردنظر خود به انجام امور آموزشی بپردازید.

ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

اساتید و پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد و انتخاب گزینه استاد یا پرسنل امور مربوط به خود را انجام دهند.

جمع‌بندی

دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از تعداد زیادی دانشجو در شهرها و استان‌های مختلف ایران یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور به شمار می‌رود. این دانشگاه به‌منظور ارائه خدمات آموزشی، اداری و مالی راحت‌تر به دانشجویان، سایت آموزشیار دانشگاه آزاد را راه‌اندازی کرده است.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی یک سایت جامع است که برای انجام امور دانشجویی و پژوهشی کاربران مختلف این دانشگاه طراحی شده است. با توجه به نحوه ورود به سامانه آموزشیار دانشجویان، اساتید و پرسنل دانشگاه آزاد می‌توانند با واردکردن اطلاعات لازم وارد این سایت شده و از امکانات آن استفاده کنند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ارسال فرم درخواست مشاوره با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه همراهان فردا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *