نحوه ورود به سایت گلستان

نحوه ورود به سایت گلستان چگونه است؟ سیستم جامع دانشگاهی پیام نور یک سامانه یکپارچه است که خدمات آموزشی به دانشجویان دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، فرهنگیان و… ارائه می‌دهد. هدف از راه‌اندازی این سایت یکپارچه‌سازی تمامی شعبه‌های دانشگاه پیام نور و دیگر دانشگاه‌ها است. دانشگاه پیام‌نور یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور است که هرساله دانشجویان زیادی را جذب می‌کند.

سایت گلستان پیام نور در راستای خدمات‌دهی و باهدف مکانیزه‌کردن کلیه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مانند پرداخت شهریه، انتخاب واحد، درخواست مهمانی، حذف و اضافه و… طراحی و اجرا شده است. دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه دانشگاهی گلستان امور اداری و آموزشی خود را به‌صورت غیرحضوری و به‌راحتی انجام دهند. در این مقاله از سری مقالات همراهان فردا نحوه ورود به سایت گلستان را بررسی خواهیم کرد. تا پایان با ما همراه باشید.

نحوه ورود به سایت گلستان

سایت گلستان پیام نور چیست؟

پیش از اینکه به بررسی نحوه ورود به سایت گلستان بپردازیم، بهتر است به معرفی این وب‌سایت بپردازیم. سیستم جامع دانشگاهی گلستان یکی از سامانه‌های یکپارچه است که علاوه بر دانشگاه‌های پیام نور در برخی دیگر از مراکز آموزش عالی مانند برخی از دانشگاه های دولتی، فرهنگیان و… نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. سامانه گلستان پیام نور در سال 1379 برای یکپارچه‌سازی شعبه‌های مختلف دانشگاه پیام نور راه‌اندازی شد. ورود به سامانه دانشگاهی گلستان می‌تواند امکاناتی مانند انتخاب واحد، حذف و اضافه، درخواست وام، پرداخت شهریه و… را برای دانشجویان به‌صورت غیرحضوری فراهم کند.

باتوجه‌به تعداد شعب این دانشگاه در سطح کشور و همچنین تعداد زیاد دانشجویان، یک لینک قادر به پاسخگویی درخواست‌ها نبوده است؛ بنابراین، تصمیم گرفته شد که دو لینک oserg.pnu.ac.ir و reg.pnu.ac.ir برای انجام امور دانشجویی راه‌اندازی شود. سامانه گلستان در کلیه مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خدمات دانشجویی را ارائه می‌دهد. لازمه ورود و استفاده از خدمات سامانه گلستان دریافت نام کاربری و رمز عبور از دانشگاه محل تحصیل است.

به دلیل اینکه سایت گلستان پیام نور یک سایت جامع است، برخی از دانشگاه‌ها دیگر نیز از امکانات آن استفاده می‌کنند. ورود به سایت گلستان خدمات جامعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. از جمله خدمات سایت گلستان پیام نور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ثبت‌نام اولیه دانشجویان
  • ویرایش اطلاعات و مشخصات دانشجویان جدیدالورود
  • انتخاب واحد
  • مشاهده دروس و واحدها
  • دریافت کارت ورود به جلسه امتحان
  • مشاهده نمرات و کارنامه
  • پرداخت شهریه
  • درخواست نقل‌وانتقال و مهمانی
  • درخواست فارغ‌التحصیلی و…

ورود به سامانه دانشگاهی گلستان

به‌منظور تسهیل روند ورود به سامانه دانشگاهی گلستان، دو لینک مجزا قرار داده شده است. دانشجویان باید با مراجعه به نشانی oserg.pnu.ac.ir و reg.pnu.ac.ir وارد صفحه شخصی خود شده و اقدامات لازم را جهت انجام امور آموزشی بدون نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه انجام دهند. این دانشجویان می‌توانند برای انجام امور آموزشی خود مانند پرداخت شهریه، انتخاب واحد، حذف و اضافه و… از طریق خدمات الکترونیکی سامانه گلستان اقدام نمایند.

هریک از دانشجویان برای ورود به سامانه دانشگاهی گلستان یک نام کاربری و رمز عبور دارند. کلمه عبور و رمز عبور سامانه گلستان دانشگاه پیام نور طبق دستورالعملی مشخص از سوی واحد آموزشی تعیین و به دانشجویان ارائه می‌شود. دانشجویان باید علاوه بر دستورالعمل نحوه ورود به سایت گلستان، نام کاربری و کلمه عبور خود را نیز از آموزش دانشگاه دریافت کنند.

نحوه ورود به سایت گلستان

ورود به سامانه دانشگاهی گلستان به دلیل گستردگی خدمات ممکن است برای برخی از دانشجویان به‌خصوص دانشجویان جدیدالورود دشوار باشد. نحوه ورود به سایت گلستان کار سختی نیست و دانشجویان می‌توانند به‌راحتی برای انجام امور آموزشی خود به این سامانه مراجعه کنند. دانشجویان برای ورود به سامانه دانشگاهی گلستان به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارند. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به آموزش دانشگاه نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنند. در ادامه ورود به سایت گلستان را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله توضیح خواهیم داد.

1. ابتدا مرورگر خود را باز کرده و عبارت سامانه گلستان پیام نور، reg.pnu.ac.ir یا orseg.pnu.ac.ir  را جستجو کنید.

نحوه ورود به سایت گلستان پیام نور

2. اولین گزینه نمایش داده شده تحت عنوان سیستم جامع دانشگاهی گلستان دانشگاه پیام نور را انتخاب کنید.

انتخاب سامانه گلستان پیام نور

3. در این مرحله پس از ورود به سامانه دانشکاهی گلستان گزینه ورود به سیستم را انتخاب کنید.

سامانه دانشگاهی گلستان

4. در صفحه باز شده نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و سپس کد امنیتی را وارد کنید. دقت کنید بزرگی و کوچک بودن حروف در وارد کردن عبارت امنیتی مهم است.

سیستم جامع گلستان پیام نور

5. حال می‌توانید در صفحه‌ای که باز شده است خدمات موردنظر خود را یافته و امور آموزشی خود را انجام دهید.

امکانات سامانه دانشگاهی گلستان

حال که با نحوه ورود به سایت گلستان آشنا شدید، بهتر است از امکانات مختلف این سامانه نیز اطلاع داشته باشید. همان‌طور که گفتیم، سایت گلستان پیام نور امکانات متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. در ادامه به امکانات مختلف این سامانه می‌پردازیم.

1. ثبت‌نام

در این قسمت از سامانه دانشگاهی گلستان، امکاناتی مانند گزارش ثبت‌نام و عملیات ثبت‌نام برای دانشجویان وجود دارد. دانشجویان می‌توانند پس از انجام فرایند نام‌نویسی در دانشگاه، از طریق منوی گزارش ثبت‌نام در سایت گلستان پیام نور درستی انتخاب واحد، نام دروس، زمان امتحانات و… را مشاهده و تأیید کنند. علاوه بر این، می‌توانند در این قسمت مبلغ شهریه قابل‌پرداخت را نیز مشاهده کنند. دانشجویان می‌توانند در این قسمت صحت انجام ثبت‌نام موفقیت‌آمیز خود مطلع شوند.

2. آموزش

در این قسمت از نحوه ورود به سایت گلستان، گزینه‌هایی همچون گزارش دانشجو، شهریه، درس‌های ترمی، لیست‌ها و آمارها، مشاهده نتایج آزمون‌ها، ثبت اعتراض به نتیجه آزمون و اطلاعات جامع دانشجو در این بخش قرار دارد. دانشجویان با ورود به این بخش می‌توانند از این امکانات بهره‌مند شوند.

داوطلبان می‌توانند در صورت مغایرت اطلاعات فردی و هویتی خود پس از بررسی گزینه اطلاعات جامع دانشجو نسبت به تصحیح آن‌ها اقدام کنند. در این قسمت از سایت گلستان پیام نور زیر منو‌های مختلفی از جمله دانشجو، جلسه درس، امتحان و نمره، شهریه، گزارش‌های آموزش، اطلاعات جامع و مشاهده نتایج آزمون وجود دارد.

3. درخواست‌ ها

دانشجویان می‌توانند پس از ورود به سامانه دانشگاهی گلستان در بخش درخواست‌ها به گزینه‌های مختلفی دسترسی داشته باشند. دانشجویان می‌توانند در این بخش درخواست‌هایی مانند مرخصی تحصیلی، درخواست مهمانی، معرفی به استاد، درخواست حذف ترم، ثبت اعتراض و تجدیدنظر، درخواست گواهی اشتغال به تحصیل و… را از این قسمت پیگیری کنند. 

جمع‌بندی

ورود به سامانه دانشگاهی گلستان می‌تواند امکان استفاده از خدمات مختلف آموزشی و اداری دانشجویان را تا حد زیادی تسهیل کند. با وجود سایت گلستان پیام نور دانشجویان دیگر نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه برای انجام امور دانشجویی و آموزشی خود نخواهند داشت. سامانه دانشگاهی پیام نور یکی از جامع‌ترین سامانه‌های آموزشی در کشور به شمار می‌رود و علاوه بر دانشگاه پیام نور دانشگاه‌های دیگری نیز از این سایت استفاده می‌کنند. نحوه ورود به سایت گلستان به آسانی مزیت این سامانه دانشگاهی است. شما عزیزان می‌توانید در صورت هرگونه سؤال یا ابهام درمورد ورود به سامانه دانشگاهی گلستان، با ارسال فرم درخواست مشاوره با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *