بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت

امروزه مدیریت ارشد کسب‌وکار یا MBA یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی به‌حساب می‌آید. اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان به گرایش MBA برای اپلای هستید و قصد دارید در خارج از کشور به تحصیل این رشته بپردازید، بهتر است بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت را بشناسید. رشته MBA به دلیل این که گرایش‌های مختلفی دارد و مباحث را به‌صورت عملی و جامع پوشش می‌دهد به‌عنوان یکی از مدارک مهم و معتبر در جهان شناخته می‌شود.

 دانشجویان MBA می‌آموزند که به‌عنوان رهبرانی موفق بهترین تصمیم‌ها را در مدیریت سازمان یا کسب‌وکار خود اتخاذ کنند. در این مقاله از سری مقالات همراهان فردا قصد داریم شما را با موضوع بهترین گرایش MBA برای مهاجرت آشنا کنیم.

بهترین گرایش MBA برای اپلای

بهترین گرایش MBA برای اپلای

باتوجه‌به محبوبیت و اعتبار رشته MBA در سراسر جهان، طبیعی است که شما نیز علاقه‌مند به تحصیل این رشته در خارج از کشور شوید. هدف اصلی رشته MBA آموزش و اجرای مهارت‌های موردنیاز برای مدیریت انواع کسب‌وکارها است. با توجه به تخصص های MBA برای مهاجرت دانشگاه‌های مختلفی در سطح جهان به ارائه رشته و گرایش  MBA برای مهاجرت و اپلای می‌پردازند. این دانشگاه‌ها هرساله دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف دنیا گرد هم جمع می‌آورند تا آن‌ها را به‌عنوان مدیرانی هوشمند و کارآمد راهی بازار کار کنند.

انتخاب بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت یک مسیر عالی برای علاقه‌مندان به کسب مهارت‌های مدیریتی است و به آن‌ها کمک می‌کند به یک رهبر عالی تبدیل شوند. دانشجویان رشته MBA چگونگی مدیریت هوشمندانه‌تر و کارآمدتر در یک شرکت تجاری بزرگ در مقایسه با یک کسب‌وکار کوچک را می‌آموزند. به‌طورکلی رشته مدیریت ارشد کسب‌وکار یکی از رشته‌های تحصیلی است که از آینده شغلی و درآمد خوبی در سراسر دنیا برخوردار است. می‌توانید اعتبار مدرک mba را در وب سایت همراهان بخوانید. از جمله تخصص های MBA برای مهاجرت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بازاریابی

بازاریابی یکی از بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت است که دارای بیشترین تقاضا در بین گرایش‌های مختلف MBA است. این گرایش حوزه بازاریابی را به‌صورت عمیق به دانشجویان آموزش می‌دهد و آن‌ها را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند. با تحصیل گرایش بازاریابی در خارج از کشور، دانشجویان می‌توانند مهارت‌هایی چون فروش، تحلیل بازار، تبلیغات، قیمت‌گذاری، طراحی محصول، جذب مشتری، افزایش درآمد و… را در عرصه بین‌المللی بیاموزند.

 درواقع گرایش بازاریابی MBA با این هدف به وجود آمده است تا دانشجویان را به یک مدیر موفق در زمینه فروش و بازاریابی تبدیل کند. امروزه کسب‌وکارها به‌شدت در حال رقابت با یکدیگر هستند. استخدام افراد با دانش بازاریابی پیشرفته به کسب‌وکارها این فرصت را می‌دهد تا بتوانند استراتژی بهتری نسبت به رقبا داشته باشند. از این روز، بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت معمولاً از بازار کار بسیار خوبی نه‌تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان هستند. با تحصیل گرایش بازاریابی در خارج از کشور می‌توانید به کشورهای مختلف مهاجرت کرده و در بهترین موقعیت‌های شغلی این حوزه استخدام شوید.

بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت؛ تجارت بین‌الملل

2. بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت؛ تجارت بین‌الملل

تجارت بین‌الملل یکی از گرایش‌های محبوب و یکی از بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت به شمار می‌رود. دانشجویان با تحصیل این گرایش در خارج از کشور می‌توانند مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط قوی و انجام معاملات در سطح جهانی را بیاموزند. تحصیل تجارت بین‌الملل در خارج از کشور می‌تواند در یادگیری مهارت‌هایی مانند استانداردهای کاری، قوانین بین‌الملل، صادرات و واردات و مسائلی ازاین‌قبیل به دانشجویان کمک کند. شما می‌توانید با یادگیری این مهارت‌ها به‌راحتی در سطح بین‌الملل شروع به تجارت کرده و درآمد خوبی داشته باشید.

3. مدیریت مالی

گرایش مدیریت مالی یا امور مالی به‌عنوان یکی از تخصص های MBA برای مهاجرت شناخته می‌شود. تمام کسب‌وکارها در سراسر جهان برای مدیریت منابع مالی خود نیاز به افراد مجرب دارند که امور مالی آن‌ها را به طور دقیق انجام دهد. با تحصیل این گرایش در خارج از کشور شما می‌توانید مهارت‌هایی همچون حسابداری، بانک‌داری، مدیریت مالی، بازار سرمایه، تحلیل بازار و ارزیابی مالی سازمان‌ها و شرکت‌ها را بیاموزید. با تحصیل در مدیریت مالی گرایش MBA برای مهاجرت، می‌توانید نقش مهمی در تصمیم‌گیری مالی بهتر برای شرکت‌ها و کسب درآمد بیشتر آن‌ها ایفا کنید.

4. گرایش MBA برای مهاجرت؛ استراتژی

استراتژی مناسب نقش قابل‌توجهی در بهبود وضعیت و افزایش درآمد کسب‌وکارها دارد. گرایش استراتژی یکی از بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت به شمار می‌رود. تحصیل گرایش استراتژی MBA در خارج از کشور به شما کمک می‌کند یک مهارت پردرآمد و آینده‌دار را یاد بگیرید. طی این دوره تخصص‌هایی همچون برنامه‌ریزی، چیدن استراتژی، رهبری پروژه، تحلیل کسب‌وکار، شناسایی نقاط ضعف، اجرای استراتژی‌های مدیریتی و… به شما آموزش داده می‌شود.

تحصیل در گرایش استراتژی به دانشجویان کمک می‌کند تا نقاط ضعف کسب‌وکارهای مختلف را شناسایی کنند. این کار به متخصصین استراتژی کمک می‌کند تا از بهترین و مؤثرترین استراتژی‌ها برای تغییر وضعیت کسب‌وکارها، توسعه آن‌ها و رسیدن به اهداف کوتاه و بلندمدت استفاده کنند. اگر تصمیم دارید در یکی از تخصص های MBA برای مهاجرت تحصیل کنید و به یک مدیر پروژه موفق با علم استراتژیک تبدیل شوید، گرایش استراتژی را برای تحصیل انتخاب کنید.

تخصص های MBA برای مهاجرت؛ مدیریت منابع انسانی

5. تخصص های MBA برای مهاجرت؛ مدیریت منابع انسانی

تمام کسب‌وکارها اعم از بزرگ و کوچک دارای تعدادی نیروی انسانی هستند که وظایف مختلفی بر عهده دارند. هرچقدر مجموعه یا سازمان بزرگ‌تر باشد، نیروی انسانی موردنیاز برای هدایت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. نکته مهم در هر سازمان، مدیریت منابع انسانی است. مدیریت منابع انسانی به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند و به قوانین، ارزش‌ها و آرمان‌های مجموعه پایبند باشند.

با این تفاسیر می‌توان گفت که مدیریت منابع انسانی یکی از بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت به شمار می‌رود. تحصیل گرایش مدیریت منابع انسانی MBA که یک گرایش MBA برای مهاجرت است در خارج از کشور به شما کمک می‌کند مهارت‌های لازم برای مدیریت منابع انسانی را به طور کامل یاد بگیرید و نیروی کار مجموعه‌های مختلف را به‌راحتی مدیریت کنید.

6. مدیریت پروژه

یکی از بهترین گرایش MBA برای مهاجرت مدیریت پروژه است. این گرایش پرطرف‌دار MBA یکی از تخصص های MBA برای مهاجرت است که دانشجویان را برای مدیریت پروژه‌های مختلف آماده می‌کند. در واقع  تحصیل گرایش مدیریت پروژه شامل تمام مهارت‌ها و تکنیک‌های لازم برای مدیریت اصولی پروژه است. کارفرماهای مختلفی در سراسر جهان به دنبال افراد کاربلدی هستند که پروژه‌های آن‌ها را مدیریت کنند.

7. گرایش mba برای اپلای؛ فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات یکی دیگر از تخصص های MBA برای مهاجرت به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر موردتوجه دانشجویان قرار گرفته است. تحصیل این گرایش mba برای اپلای در خارج از کشور به دانشجویان کمک می‌کند تمام مهارت‌های لازم برای ورود به حوزه فناوری اطلاعات را یاد بگیرند و از طریق آن پروژه‌های خود را به نحو احسن مدیریت کنند.

بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل تخصص‌های MBA

انتخاب دانشگاه خوب برای تحصیل بهترین تخصص‌های MBA برای مهاجرت یکی از نکات مهمی است که باید در نظر بگیرید. باتوجه‌به محبوبیت روزافزون رشته MBA در سطح جهان، دانشگاه‌های مختلفی به ارائه دوره‌ها و گرایش‌های MBA می‌پردازند. از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل MBA می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه استنفورد
 • مؤسسه آموزشی دوک آمریکا
 • مؤسسه آموزش عالی ماساچوست
 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشکده مدیریت HEC پاریس
 • مؤسسه آموزش عالی پنسیلوانیا
 • مدرسه کسب‌وکار INSSEAD
 • دانشکده کلاگ دانشگاه نورث وسترن
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه استنفورد
 • کالج بوث و…
بهترین کشورها برای تحصیل MBA

بهترین کشورها برای تحصیل MBA

با نگاهی به آمار بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت می‌توان به‌سادگی دریافت که آمریکا بهترین کشور برای تحصیل در این رشته محسوب می‌شود. کشور کانادا نیز یکی از بهترین کشورها برای تحصیل MBA به شمار می‌رود. 8 کشور برتر ارائه‌دهنده بهترین گرایش‌های MBA برای مهاجرت عبارت‌اند از:

 • انگلیس
 • استرالیا
 • کانادا
 • چین
 • سوئیس
 • اسپانیا
 • آلمان
 • فرانسه

جمع‌بندی

مدیریت ارشد کسب‌وکار به‌عنوان یکی از معتبرترین مدارک و رشته‌های موجود در جهان شناخته می‌شود. MBA دارای گرایش‌های مختلفی است و این امکان را برای دانشجویان به وجود می‌آورد تا بتوانند با تحصیل این گرایش‌ها در بهترین دانشگاه‌های دنیا، آینده شغلی دلخواه را برای خود رقم بزنند. تحصیل بهترین تخصص های MBA برای مهاجرت فرصتی استثنایی برای دانشجویانی است که می‌خواهند به یک موقعیت شغلی ایده‌ال دست یابند. گرایش MBA برای مهاجرت می تواند متفاوت باشد. انتخاب گرایش mba برای اپلای می تواند در پذیرش اسان تر تاثیرگذار باشد. برای تصمیم‌گیری بهتر در این زمینه می‌توانید با ارسال درخواست فرم مشاوره در وب‌سایت همراهان با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *