هزینه ارزشیابی مدارک؛ میزان پرداخت هزینه wes

شاید این سؤال برای شما هم پیش‌آمده باشد که پرداخت هزینه wes به چه صورت است؟ مؤسسه خدمات آموزش جهانی یا Worlds Education Service (به‌اختصار wes) از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین مؤسسات ارزیابی مدرک تحصیلی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا است. مدرک wes یا تأییدیه‌های تحصیلی برای دسترسی به موقعیت‌های شغلی و تحصیلی در کشورهای آمریکا و کانادا مورداستفاده قرار می‌گیرد. پرداخت هزینه wes یکی از نکاتی است که باید برای دریافت این مدرک در نظر گرفته شود. ارزشیابی مدرک در wes به‌منظور دریافت برخی از انواع ویزا مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله از سری مقالات همراهان فردا به بررسی هزینه ارزشیابی مدرک در wes خواهیم پرداخت.

پرداخت هزینه wes

Wes چیست؟

قبل از اینکه به موضوع پرداخت هزینه wes  بپردازیم، توضیح مختصری درمورد wes به شما ارائه می‌دهیم. امروزه کانادا و ایالات متحده آمریکا دو مقصد پرطرف‌دار برای مهاجرت تحصیلی شناخته می‌شوند. این دو مرکز بزرگ علمی دنیا، با فراهم‌کردن فرصت‌های تحصیلی ایدئال سالانه تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا را جذب می کنند؛ اما تحصیل در این کشورها دارای شرایط خاصی است. داوطلبان را ملزم می‌کند علاوه بر ارسال مدارک پذیرش، درخواست تأییدیه ارزشیابی مدارک تحصیلی را ارسال کنند.

 در این میان، مؤسسه WES که از اعتبار بالایی در دانشگاه‌های آمریکای شمالی و سازمان‌های مهاجرتی برخوردار است، وظیفه اعتبارسنجی مدرک را بر عهده دارد. باید بدانید که مهاجرت به کانادا بدون ارائه مدرک این مؤسسه امکان‌پذیر نیست. wes فرایندی برای ارزیابی مدارک تحصیلی است که یکی از مهم‌ترین مراحل این فرایند، پرداخت هزینه wes است.

پس از اینکه دانشجویان مدارک خود را به مؤسسه WES ارسال کردند، این نهاد به آن‌ها GPA می‌دهد. مدارک ارسالی برای این مؤسسه باید شامل متن مدرک دانشگاهی مهر شده توسط رئیس دانشگاه و کپی خوانا از آن باشد. این مؤسسه به مدارک شما از 0-4 نمره می‌دهد و اگر تمایل ارسال مدارک خود به دانشگاه‌های گوناگون را داشته باشید، باید هزینه آن را پرداخت نمایید.

ارزشیابی مدارک؛ نحوه ارزشیابی مدارک در wes

برای اطلاع از پرداخت هزینه wes ، اول باید بدانید مراحل ارزشیابی مدرک در wes چگونه است. برای ارزشیابی مدرک خود باید به سایت رسمی این مؤسسه به آدرس WWW.wes.org مراجعه کنید. سپس باید با واردکردن اطلاعات لازم یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد باید مدارک لازم و رزومه خود را به‌صورت قانونی برای این مؤسسه ارسال کنید. در مرحله بعد دو گزینه به شما نشان داده می‌شود. در بخش اول، مدارک مخصوص به متقاضیان ویزای کانادا و مهاجرین و در بخش دوم مدارک متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا ارائه می‌شود. شما باید باتوجه‌به نیاز خود یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید. هر یک از این گزینه‌ها پرداخت هزینه wes متفاوتی را در بر می‌گیرند.

 پس از تکمیل حساب کاربری خود، باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت نمایید. دانشگاه شما باید رونوشت رسمی و گواهی مدرک نهایی یا موقت را به‌صورت پلمب شده برای مؤسسه wes ارسال کند. این مدارک را می‌توان از طریق پست هوایی، فدرال اکسپرس، پست، تحویل الکترونیک و… ارسال کرد. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم این کار را از طریق فدرال اکسپرس یا سازمان‌های خصوصی بین‌المللی انجام دهید. این مؤسسه مدارک شما را پس از ارزیابی از طریق پست معمولی یا پست پیشتاز برای شما ارسال می‌کند. این فرایند حدود دو ماه به طول می‌انجامد.

مدارک لازم برای ارزشیابی مدرک در wes

توجه داشته باشید مدارک ارسالی دیگر به شما بازگردانده نخواهند شد؛ لذا از ارسال اصل مدارک خودداری کنید. از جمله مدارک لازم برای ارسال به مؤسسه WES شامل موارد زیر هستند:

 • ترجمه دیپلم و ریزنمرات
 • ترجمه مدرک تحصیلی دانشگاهی و ریزنمرات
 • نسخه فارسی مدارک دانشگاهی و ریزنمرات
 • ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی تأیید شده
پرداخت هزینه wes

هزینه ارزشیابی مدرک؛ پرداخت هزینه wes

میزان پرداخت هزینه wes  باتوجه‌به پکیج انتخابی افراد تعیین می‌شود. درصورتی‌که متقاضیان برای دریافت این مدرک عجله داشته باشند، می‌توانند با پرداخت مبلغ 100 دلار روند ارزشیابی مدرک خود را تسریع کنند. این خدمات به مدت 3 روز  به طول خواهد انجامید. در صورت پرداخت 200 دلار، مدرک شما در طی یک روز ارزشیابی خواهد شد. پس از پرداخت هزینه، مدارک شما مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مدارک ارسالی برای مؤسسه wes دیگر به شما باز نمی‌گردند؛ بنابراین، از فرستادن اصل مدرک خود بپرهیزید. پرداخت هزینه برای موسسه wes نیازمند کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند مسترکارت یا ویزاکارت است. ازآنجایی‌که خرید این کارت‌ها هزینه زیادی دارد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از صرافی‌های معتبر برای پرداخت هزینه wes استفاده کنند. در ادامه به روش‌های پرداخت هزینه می‌پردازیم.

راه‌های پرداخت هزینه wes

 در ارزشیابی و پرداخت هزینه ارزشیابی مدرک باید روش‌های کم دردسر را انتخاب کنید. روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه‌های مدارک بین‌المللی ابداع شده است که برخی از آن‌ها متقاضیان را به دردسر می‌اندازد. روش‌های پرداخت money order در این زمینه از طرف‌داران زیادی برخوردار هستند. این روش‌ها مشابه پرداخت چک بوده و به‌صورت آفلاین انجام می‌شوند. این روش اگرچه از برخی مزایا برخوردار است؛ اما معمولاً فرایند پرداخت هزینه wes را طولانی‌تر می‌کند. به همین خاطر، معمولاً افراد روش‌های آنلاین را برای پرداخت هزینه‌های ارزشیابی مدرک در wes انتخاب می‌کنند.

 با استفاده از این فرایند‌های پرداخت هزینه ارزشیابی مدرک، به مقدار زیادی در وقت صرفه‌جویی می‌شود. علاوه بر این، شما می‌توانید از ابزارهایی مانند مسترکات یا ویزاکارت برای پرداخت هزینه آنلاین WES استفاده کنید. بدین ترتیب، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، سبب کاهش هزینه‌های جانبی پرداخت هزینه wes خواهد شد.

میزان پرداخت هزینه wes

ازآنجایی‌که مدارک ارسالی شما در مؤسسه wes باقی خواهند ماند، به‌ازای هر بار که از آن‌ها بخواهید یک کپی از آن برای آدرس موردنظرتان ارسال کنند، باید 30 دلار را بپردازید. به‌طورکلی مبلغ قابل پرداخت هزینه wes  برای ارسال به کانادا مبلغ 25 دلار تعیین شده است. این هزینه برای سایر کشورها 75 دلار است. هزینه wes به عوامل مختلفی مانند نوع مدرک و پکیج انتخابی بستگی دارد. علاوه بر این، در سال‌های اخیر هزینه‌های جدید برای ارزشیابی مدرک در wes برای برخی از کشورها تعیین شده است؛ بنابراین، نمی‌توان هزینه مشخصی را برای هزینه wes در نظر گرفت.

پرداخت هزینه wes

نکات ارزشیابی مدرک در wes

برای ارزشیابی مدرک در wes بهتر است نکات مهم آن را بدانید تا علاوه بر کسب اطلاعات نسبت به هزینه ارزشیابی، در کمترین زمان بتوانید پرداخت هزینه را انجام دهید.

 • روند ارزشیابی مدرک ممکن است حدود یک ماه یا بیشتر پس از پرداخت هزینه wes به طول بینجامد؛ بنابراین، در هنگام اپلای به ددلاین پرونده و مدت‌زمان لازم برای ارزیابی مدرک تحصیلی توجه داشته باشید.
 • پس از پرداخت هزینه، یک کد ارجاع 7 رقمی دریافت می‌کنید. لازم است مدارک خود را به همراه کد 7 رقمی از طریق دانشگاه برای مؤسسه wes ارسال نمایید.
 • تأییدیه wes به مدت 5 سال از تاریخ صدور اعتبار دارد؛ بنابراین، پس از دریافت ارزشیابی مدرک در wes به مدت 5 سال فرصت استفاده از آن را خواهید داشت.
 • درصورتی‌که قصد مهاجرت تحصیلی و برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا اقدام می‌کنید، باید پکیج‌های Course-level و Course by course with GPA را انتخاب کنید. طی این درخواست تمام نمرات شما بر طبق GPA (سیستم درجه‌بندی آمریکا یا کانادا) محاسبه می‌شوند.
 • اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، باید گزینهDocument by document Evaluation را انتخاب کنید. این گزینه نیز مدارک شما را بر اساس مدارک تحصیلی و رزومه کاری ارزشیابی خواهد کرد.
 • میزان پرداخت هزینه wes برای ارزشیابی اعتبار آموزشی مهاجرت کاری به کانادا 240 دلار است. این هزینه در آمریکا 107 دلار است.

جمع‌بندی

ارزشیابی مدرک در wes و پرداخت هزینه wes یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی به کانادا و آمریکا است. مؤسسه wes با ارزیابی مدارک و نمرات، به دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و مراکز شغلی کمک می‌کند تا افراد را از طریق معیارهای معادل کانادایی ارزیابی نمایند. هزینه ارزشیابی مدرک در wes توسط موسسه تعیین می شود. در این مقاله کوشیدیم هرآنچه لازم است درمورد پرداخت هزینه wes بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید از شما متشکریم.

1 دیدگاه
 1. با سلام وعرض ارادت
  از راهنمایی های مشفقانه تان سپاسگزارم
  ممنون از لطف تان🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

مطالب مرتبط