استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد یکی از انواع دانشگاه‌های غیردولتی در ایران است که از اعتبار بالایی برخوردار است. امروزه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آزاد به دلایل مختلفی مانند استخدام در سازمان‌ها و شرکت‌ها، ترجمه مدارک به‌منظور مهاجرت و اهداف دیگر نیاز به استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد دارند. استعلام مدرک دانشگاه آزاد یکی از راه‌های تأیید اعتبار این مدارک است. باتوجه‌به این که تعداد زیادی از دانشجویان در دانشگاه‌های آزاد مشغول به تحصیل هستند، نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد از اهمیت بالایی برخوردار است.

دانشگاه آزاد با طراحی یک سامانه استعلام آنلاین دانشنامه‌های تحصیلی، این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است تا به‌صورت غیرحضوری و تنها با مراجعه به این سامانه استعلام مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. در ادامه مطلب از همراهان فردا به بررسی بررسی چگونگی استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد می‌پردازیم.

استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

چگونگی دریافت استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از انواع دانشگاه های کشور است که در سال‌های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف جذب کرده است. با وجود بیش از 530 دانشگاه آزاد در سطح کشور این دانشگاه سهم گسترده‌ای از دانش‌آموختگان را در بین دانشگاه‌های کشور دارد. دانشگاه آزاد اسلامی از نظر رتبه علمی در جایگاه خوبی در بین دیگر دانشگاه‌ها قرار دارد و مدرک این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است.

 دانش‌آموختگان دانشگاه‌های آزاد مانند دانشجویان فارغ‌التحصیل از دیگر دانشگاه‌های کشور می‌توانند برای تایید مدارک تحصیلی خود یا به منظور ارائه مدارک برای ترجمه رسمی به استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد خود نیاز داشته باشند. دانشگاه آزاد به منظور جلوگیری از جعل مدرک فارغ‌التحصیلی این دانشگاه، سامانه‌ای را با عنوان سامانه استعلام مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد طراحی کرده است تا امکان استعلام مدرک تحصیلی را برای فارغ‌التحصیلان به وجود بیاورد. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به این سایت بدون نیاز به مراجعه حضوری استعلام مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند.

یکی از نکات قابل توجه درمورد مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد، برخورداری این مدارک از یک کد مخصوص است که به‌هیچ عنوان امکان جعل و تخطی در آن وجود ندارد؛ بنابراین فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد که قصد استعلام مدرک تحصیلی خود از دانشگاه را دارند، می‌توانند با مراجعه به سایت estelam.iau.ir نسبت به تایید مدرک خود اقدام نمایند. در ادامه به بررسی فرایند نحوه استعلام و دریافت مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد می‌پردازیم.

نحوه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

همان‌طور که گفتیم، در سال‌های اخیر دانشگاه آزاد امکان استعلام و دریافت مدرک تحصیلی را با مراجعه به سامانه استعلام مدرک دانشگاه آزاد به وجود آورده است. بدین ترتیب دانشجویان دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه برای دریافت تأییدیه تحصیلی نخواهند داشت. دانشگاه آزاد سامانه‌های مختلفی را جهت تسهیل امور دانشجویان و دانش‌آموختگان خود طراحی کرده است. یکی از این سامانه‌ها، سامانه استعلام مدرک تحصیلی به آدرس estelam.iau.ir است که به جهت استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد طراحی شده است.

داوطلبان می‌توانند درخواست خود برای دریافت دانشنامه تحصیلی را در این سامانه ثبت کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای این سامانه، امکان استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد توسط کارفرمایان و سازمان‌های استخدامی است. فارغ‌التحصیلانی که جهت ادامه تحصیل یا استخدام به مدرک تحصیلی خود نیاز داشتند، می‌توانند با ارائه استعلام مدرک تحصیلی خود به نهاد یا ارگان موردنظر برای استخدام اقدام کنند. این سامانه تنها مختص استعلام مدرک دانشگاه آزاد است و دانشجویان دانشگاه‌های دیگر می‌توانند از راه دیگر نسبت به دریافت تأییدیه مدرک خود اقدام نمایند.

نحوه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

مراحل استعلام مدرک دانشگاه آزاد

مراحل دریافت استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

1. مراجعه به سایت استعلام به آدرس estelam.iau.ir و واردکردن کد ملی و شماره شناسنامه

2. پس از واردکردن کد ملی و شماره شناسنامه نوبت به تکمیل مشخصات و اطلاعات فردی می‌رسد. دقت کنید که تمام اطلاعات خواسته شده را به‌صورت صحیح وارد کنید.

3. پس از تکمیل فرم ثبت‌نام و تأیید نهایی مجدداً به صفحه نخست منتقل می‌شوید. حال با واردکردن شماره شناسنامه و کد ملی به صفحه اصلی سامانه فرستاده می‌شوید. در این قسمت می‌توانید نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کنید.

4. در این قسمت باید بر روی قسمت عملیات کلیک کرده و از بین گزینه‌های موجود درخواست تأییدیه دانشنامه و گواهینامه موقت کلیک کنید. توجه داشته باشید که دریافت تأییدیه گواهینامه موقت مختص داوطلبانی است که مدرک آن‌ها قبل از سال 1385 صادر شده باشد. این دسته از داوطلبان قادر به دریافت استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد از این سامانه نیستند.

5. در این مرحله باید در قسمت درخواست تأییدیه دانشنامه و یا مدرک تحصیلی، شماره تأیید سازمان مرکزی به همراه نام سازمان یا ارگان گیرنده را وارد کنید و گزینه ثبت را انتخاب کنید.

6. سپس در صفحه بعد روی گزینه ایجاد پرونده کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد، به صفحه اصلی منتقل خواهید شد. با ورود به قسمت عملیات، بر روی پیگیری درخواست‌ها کلیک کنید.

7. در لیست باز شده بر روی گزینه دریافت تأیید مدرک تحصیلی کلیک کنید تا پنجره درخواست مدرک تحصیلی باز شود. در این قسمت می‌توانید در صورت مغایرت اطلاعات خود را ویرایش کنید و در غیر این صورت گزینه تأیید را انتخاب کنید.

8. در مرحله آخر می‌توانید با تأیید اطلاعات مدرک تحصیلی استعلام مدرک دانشگاه آزاد را پرینت و دریافت کنید.

نحوه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

جمع‌بندی

استعلام مدرک دانشگاه تحصیلی دانشگاه آزاد همواره یکی از دغدغه‌های فارغ‌التحصیل این دانشگاه بوده است. در سال‌های اخیر دانشگاه آزاد اسلامی این فرصت را برای دانش‌آموختگان فراهم کرده است تا با مراجعه به سامانه استعلام مدرک دانشگاه آزاد نسبت به دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی خود اقدام نمایند.

استعلام مدرک دانشگاه آزاد برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند یا می‌خواهند در ارگان‌ها و سازمان‌های داخلی مشغول به کار شوند از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت هرگونه ابهام یا سوال درمورد استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد و تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد  می‌توانید به نشانی https://www.hamrahanefarda.com/#requestContact مراجعه و با مشاوران ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *